Jak obstawiać mecze LOL?

Branża eSportów z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością nie tylko zagranicą, ale również w Polsce. Z kolei jedną z najbardziej znanych gier jest League of Legends. Rywalizację drużyn w LOL-u można od kilku lat oglądać nawet w polskiej telewizji na kanałach sportowych. Sytuacja nie mogła zostać przepuszczona przez bukmacherów, którzy oferują uwzględniają mecze tej gry w swoich ofertach. Nie wszyscy jednak mają świadomość na czym polega obstawianie meczy LOL. Czym zatem należy się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Czym jest LoL?

Zasady gry w League of Legends są proste oraz powszechnie znane. W rywalizacji uczestniczą dwie pięcioosobowe drużyny. Celem jest zlikwidowanie budynku wroga, który jest nazywany nexusem. Dokonać tego można po wcześniejszym zniszczeniu wszystkich wież.

Sprawdź aktualne promocje
ostatnia aktualizacja: 5 dni temu


Najlepszy bonus za wpłatę - Betfannawet do 3000 zł
Najlepszy darmowy zakład - Fortunaza 125 zł
Najlepszy bonus bez depozytu - STSdo 29 zł za rejestrację

Porównaj promocje

 

Ponadto bardzo istotnym elementem rywalizacji są cechy charakterystyczne poszczególnych bohaterów. Każdy z nich posiada nie tylko mocne, ale również słabe strony. Z kolei postacie poszczególnych graczy uzupełniają się umiejętnościami. Oczywiście mecze League of Legends zdecydowanie największą popularnością cieszy się w Azji.

League of Legends u bukmacherów

Polskie firmy bukmacherskie z roku na rok decydują się na zwiększenie oferty związanej z mieczami League of Legend. Oczywiście nie są one dodawane z dużym wyprzedzeniem, jednak gracze mają możliwość typowania wszystkich najważniejszych wydarzeń.

REJESTRACJA W BETFAN >>
100 zł + 3000 zł na nowe konto w promocji

Należy również mieć świadomość, że w najbliższej przyszłości w ofercie na pewno będą znajdowały się mecze splitu wiosennego. Gracze będą mogli w ten sposób obstawiać nie tylko zwycięzcę danego meczu, ale również poszczególne mapy, liczbę zabójstw drużyny czy drużynę, która jako pierwsza zlikwiduje daną mapę.

Jak typować mecze LoL-a?

Obstawianie meczy LOL nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Poszczególne rozgrywki cechują się bowiem losowością i nieprzewidywalnością. Jedna z pozoru niespodziewana akcja bardzo często ma bardzo istotne znaczenie dla całego spotkania. Najbardziej kluczowym elementem podczas analizy danego meczu LOL-a jest szczegółowe sprawdzenie w jakich składach będą grały poszczególne drużyny.

Zdarzają się przypadki, że faworyt będzie przystępował do rywalizacji w osłabionym składzie, jego zwycięstwo będzie zatem stało pod dużym znakiem zapytania. Warto wiedzieć, że bukmacher nie zawsze bierze pod uwagę wspomnianą kwestię, trzeba zatem możliwie najlepiej wykorzystać ten fakt. Rekomendowane jest również czytanie analiz meczów ekspertów e-sportu.

Gdzie obstawiać League of Legends?

Obecnie obstawianie meczy LOL możliwe jest nie tylko u zagranicznych, ale również polskich firm bukmacherskich. Warto zdecydować się na bukmacherów działających legalnie w Polsce. Ponadto firmy bukmacherskie dają nowym graczom powitalne bonusy i możliwość obstawiania najważniejszych wydarzeń ze świata League of Legends.

Rekomendowane jest jednak regularne śledzenie propozycji poszczególnych bukmacherów, gdyż może się zdarzyć, że dana firma nie będzie miała w swojej ofercie opcji stawiania na dany turniej tej gry.

Sprawdź aktualne promocje
ostatnia aktualizacja: 5 dni temu


Najlepszy bonus za wpłatę - Betfannawet do 3000 zł
Najlepszy darmowy zakład - Fortunaza 125 zł
Najlepszy bonus bez depozytu - STSdo 29 zł za rejestrację

Porównaj promocje

 

 

Zakłady bukmacherskie na eSport

Rozgrywki między graczami dla wielu osób są ciekawym widowiskiem. Ludzie chętnie uprawiają sport, ze względu na rywalizacje. Chętnie też oglądają w telewizji najpopularniejszy piłkarzy i siatkarzy.

A czym jest esport?

Jest to forma rywalizacji między zawodnikami gier komputerowych. Esport niewiele różni się od sportu. Gracze trenują najczęściej w drużynach, aby przygotować się do imprez e-sportowych, które organizowane są już na całym świecie. Zdobywają doświadczenie i osiągnięcia, a także fanów i sponsorów. Dla niektórych e-sport jest głównym źródłem dochodów, a treningi i turnieje to praca, w której trzeba osiągać sukcesy.

REJESTRACJA W TOTOLOTKU + KOD
20zł bez depozytu + 500 zł za wpłatę

Na świecie powstają coraz to nowsze organizacje zrzeszające młodych ludzi, którzy chcą pokazać swoje umiejętności na profesjonalnej scenie, a ich rozgrywki zyskują popularność. Organizowane są turnieje, np. Major, który jest jednym z najważniejszych turniejów dla graczy CS:GO, oraz bardzo popularne Mistrzostwa Świata w League Of Legends. Stawki, które mogą zyskać zwycięzcy turniejów są ogromne. Sprzęt wykorzystywany przez graczy jest wysoko półkowy, przeważnie przeznaczony właśnie do esportu.

Publiczność zbierająca się na arenach rozgrywek, jak i w domach przed komputerami jest wielka. Całe wydarzenia komentowane są przez doświadczone osoby na relacjach na żywo transmitowanych w internecie. Gracze cały czas są wspierani przez trenerów.  Zawodnicy zdobywają dużą popularność, bardzo znani są np. Jarosław Jarząbkowski znany jako Pasha Biceps, oraz Lee Sang-hyeok znany jako Faker. 

Na czym polega esport?

Na rywalizacji, sumiennych przygotowaniach, i dobrej zabawie. Często trzeba poświęcić grze ogromną ilość godzin, aby w pełni poznać jej możliwości, dlatego treningi są bardzo ważnym aspektem e-sportu. Zawodnik musi znać wiele map, taktyk i postaci występujących w grze.

Sama gra League Of Legends oferuje nam już około 150 postaci do wyboru, każda z nich posiada 4 umiejętności, 2 pozycje na umiejętności specjalne, oraz 6 pozycji na zakupione w trakcie rozgrywki przedmioty. Zapamiętanie tylu elementów zdecydowanie nie należy do łatwych zadań.

REJESTRACJA W FORBET >>
2100 zł na konto w promocji na start

Kolejnym ważnym aspektem dla każdego zawodnika jest umiejętność działania w drużynie, co wiąże się z utrzymywaniem dobrych relacji, i podejmowaniu wspólnych decyzji. Dobrze zgrana drużyna to już połowa drogi do sukcesu.

Czy każdy może zostać e-sportowcem?

Oczywiście, że tak. Jednak warto pamiętać, że nie jest to łatwe zadanie. Droga do sukcesu jest czasochłonna, często pełna wyrzeczeń, a sprzęt do grania nie należy do najtańszych. W e-sporcie jak w każdym innym sporcie, ważna jest sumienność i chęć rozwoju. Nie zapominajmy również o czerpaniu radości z rozgrywki.

Trzeba grać, aby zarabiać?

Oczywiście, że nie. Coraz więcej zakładów bukmacherskich oferuje obstawianie meczy LOL czy innych wyników meczów esportowych, a fani coraz częściej korzystają z tej oferty. Oczywiście, aby poprawnie obstawiać wyniki trzeba być na bieżąco z osiągnięciami różnych drużyn, co tez nie jest proste, ponieważ codziennie na świecie rozgrywane jest mnóstwo rozgrywek.

REJESTRACJA W BETFAN >>
100 zł + 3000 zł na nowe konto w promocji